Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » WARSZAWA (Wesoła), Parafia św. Brata Alberta

WARSZAWA (Wesoła), Parafia św. Brata Alberta

Niedziele i święta: 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 13:30, 18:00

Dni powszednie: 7:00 (poza Adwentem o 8:00), 7:30, 8:00 (w Adwencie o 7:00), 18:00

Niedziele i święta: 13: 30–17: 30

Dni powszednie: 7: 30–17: 30

Proboszcz: Ks. Chibowski Henryk Maciej, od 01.07.2018
Wikariusz: Ks. Karwacz Marek, od 27.08.2020

Parafię erygował Kard. Józef Glemp 28 lutego 1988 roku z części parafii MB Zwycięskiej w Rembertowie i Opatrzności Bożej w Wesołej. Ośrodek duszpasterski istniał tu jednak już dawniej, bo 2 maja 1985 r. Kuria Metropolitalna Warszawska udzieliła zezwolenia na odprawianie Mszy św. polowej na czas budowy kościoła. Budową zajmował się Ks. Edward Wachowicz. Pozwolenie na stałe przechowywanie Najświętszego Sakramentu w kaplicy utworzonej w budującym się domu parafialnym zostało udzielone 9 kwietnia 1986 r.

Kościół zaprojektował arch. dr Janusz Stępkowski, a konstrukcję obliczał inż. Janusz Zdrojewski. Fundamenty pod kościół zaczęto zakładać w kwietniu 1987 r. Kamień węgielny, wzięty z kościoła Sióstr Albertynek w Krakowie, poświęcony przez Ojca Św. Jana Pawła II w czasie jego drugiej pielgrzymki do Polski, wmurował Kard. Józef Glemp 23 października 1990 roku. Natomiast 14 września 1999 roku Bp Kazimierz Romaniuk poświęcił krzyż, który następnie zamontowano na wierzchołku ściany frontowej. 7 października 2005 roku Abp Sławoj Leszek Głódź poświęcił dzwony.

4300

Wesoła: Brata Alberta, Błękitna, Bohaterów z Kopalni „Wujek”, Borowa, Borowika, Bukowa, Ciasna, Dębowa, Długa (do Jagodowej), Dobra, Dzielna, Aleksandra Fredry, Gajowa, Gazowa, Głucha, Grabiny, Jagiellońska, Jagodowa, Jana Kasprowicza, Jana Kochanowskiego, Kościelna, Ignacego Krasickiego, Krótka, Letnia, Liściasta, Literatów, Antoniego Pankracego Łaguny, Malinowa, Jana Andrzeja Morsztyna, Gabriela Narutowicza, Juliana Ursyna Niemcewicza (do Za Dębami), Nowa, Elizy Orzeszkowej, Piaskowa, Piastowska, Piękna, Podleśna, Polna, Bolesława Prusa (do Narutowicza), Przejazdowa, Mikołaja Reja, Rembertowska, Rysia, Juliusza Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Szeroka (do Za Dębami), Szosowa, Środkowa, Tęczowa, Juliana Tuwima, Urocza, Warszawska, Wierzbowa, Wilanowska, Wiśniowa, Wschodnia, Wspólna (do Jagodowej), Współczesna, Zachodnia, Zaciszna, Zagajnikowa, Zaułek, Żeglarska, Żytnia

S. Szymańska Agnieszka CSNJ,
S. Remiszewska Irena CSSF