Jałmużna wielkopostna
Wielkopostna pomoc dzieciom

CZCIGODNY KSIĘŻE PROBOSZCZU !

"A kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje" (Mt 18, 5) – te słowa przypomniane przez Ojca Świętego wprowadzają nas w Wielki Post.
Są wezwaniem dla nas byśmy zwrócili uwagę na dzieci, które narażone są na przemoc, wykorzystanie seksualne, zaniedbanie i wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa i zniewolenia w świecie dorosłych.
Dlatego też szczególnym znakiem w niesieniu pomocy, w zasianiu ziarna nadziei i dobroci jest "SKARBONKA JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ" i "CHLEB MIŁOŚCI”.
Zwracamy się w stronę rodziny, gdzie dzieci potrzebują pomocy innych, naszej pomocy, a w szczególności też niesionej pomocy sobie nawzajem. Wtedy to mocniej biją serca, jednoczą się i płynie płomień wiary, nadziei i miłości, aby każde dziecko mogło doznać radości, dobroci i stawało się uczniem Chrystusa.
Tegoroczna Wielkanocna Akcja Miłości jest skierowana w stronę dzieci, a przede wszystkim do dorosłych, by nie przechodzili obojętnie obok tych "najmniejszych braci" szukających miłości i wzorca życia. Niech więc SKARBONKA rodzi wrażliwość serca wśród dzieci na siebie nawzajem, a CHLEB MIŁOŚCI będzie podzieleniem się Miłością przy stole wielkanocnym.
Niech podjęte przez nas zadania zaowocują w przeżywaniu spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem i niech na naszym stole wielkanocnym nie zabraknie CHLEBA MIŁOŚCI, abyśmy wszyscy razem mogli radować się radości, że Chrystus Zmartwychwstał Dzisiaj także dla Mnie.
Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej są do odebrania w Caritas.
Chleb Miłości dostarczymy do Parafii. Prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenie zamówienia do biura Caritas (tel. 619-44-76), (zachęcamy, by Chleb Miłości rozprowadzany był w Niedzielę Palmową, zachowuje on wtedy dłużej swoją świeżość).
"Wielki Post niech będzie szczególnie sposobną okazją, aby poświęcić więcej troski dzieciom w środowisku rodzinnym i społecznym: one są przyszłością ludzkości." (słowa Ojca Świętego z Orędzia na Wielki Post).

Dod. Ks. Wojciech Lipka 18.02.2004 o 21.50