Weekendowy kurs przedmałżeński
Skierowany do osób nie mogących uczestniczyć w przygotowaniach parafialnych

Organizatorem spotkania było Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zajęcia skierowano do narzeczonych, którzy z ważnych powodów (np. współczesne- czytaj bardzo dziwne – godziny pracy) nie mieli możliwości uczestniczenia w 3-miesięcznym przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Ze względu na prowadzenie zajęć w toku nauczania aktywizującego ograniczono liczbę uczestników; dlatego w I. edycji Kursu Weekendowego wzięło udział 7 par narzeczonych.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wypełnili ankietę podsumowującą kurs. Ogólna ocena wyniosła: 4,5 – co określa poziom merytoryczny zajęć i atmosferę spotkania.

Najlepiej charakteryzują kurs wypowiedzi narzeczonych: – „... takie małe szkolonko, a taki duży krok w kierunku małżeństwa.”
– „... Ważne dla mnie było uświadomienie sobie, ze są różne fazy miłości, że miłości można się uczyć, że jak nawet wydaje mi się, że nie umiem kochać to nie jest to katastrofą, bo wiem, że trzeba czasu.”
–„... mam postępować w sposób godny powołania.”
–„... bardzo ważna i przekonywująca (o dziwo!) była argumentacja przeciwko antykoncepcji, zalety Naturalnego Planowania Rodziny.”
–„... takie świadectwa, przykłady prosto z życia są najlepszym drogowskazem i ilustracją dla narzeczonych.”

Następna edycja przewidywana jest w marcu 2004 roku. Zgłoszenia prosimy kierować do Duszpasterstwa Rodzin DW-P pod numer telefonu: (0-22) 512-00-91 lub 512-00-90. Liczba uczestników też ograniczona.

Dod. Ks. Wojciech Lipka 5.12.2003 o 23.54