Diecezja Warszawsko-Praska » Życzenia biskupa Romualda Kamińskiego dla muzyków

Życzenia biskupa Romualda Kamińskiego dla muzyków

Warszawa, 22 listopada 2021 roku

Szanowni Organiści, Dyrygenci, Nauczyciele i Chórzyści,
Członkowie zespołów młodzieżowych i dziecięcych,
Drodzy Muzycy!

Od końca średniowiecza artyści kolejnych epok i różnych gatunków muzycznych upraszają wstawiennictwa św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Patronka muzyki kościelnej, jak głosi przekaz, „w swoim sercu śpiewała tylko Panu”. Dziś we wspomnienie liturgiczne, zwracamy się do Świętej o Jej opiekę i wsparcie, polecając wszystkich, których powołanie jest związane z muzyką.

W tym dniu dzielę z Wami tę radość, której wielokrotnie mam okazję doświadczać, dzięki Waszym staraniom, podczas mojej posługi w diecezji – w kościołach, w szkołach, na wydarzeniach artystycznych, na różnego rodzaju scenach. Życzę Wam darów Ducha Świętego, sił w codziennych ćwiczeniach, sukcesów oraz niezwykłych przeżyć i satysfakcji podczas występów, konkursów i w pracy z młodzieżą. Wyrażam także ogromną wdzięczność za Waszą oddaną pracę na rzecz Kościoła, która pomaga wszystkim wiernym wielbić Boga.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski