Diecezja Warszawsko-Praska » Źródła życia konsekrowanego 2023

Źródła życia konsekrowanego 2023

Publikujemy homilie i konferencje formacyjne ze spotkań sióstr przełożonych domów zakonnych DW-P, wygłoszone podczas spotkań formacyjnych w 2023 roku.

14 grudnia

Homilię w odniesieniu do programu duszpasterskiego na lata 2023-2024 “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” wygłosił bp Romuald Kamiński.

Konferencję wygłosił ks. prał. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P. Temat: Komunia we wspólnocie zakonnej darem Bożym.

17 listopada

Homilię i konferencję wygłosił ks. prał. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P.

W homilii mówił:

Konferencję poświęcił tematowi: Wierzę w Kościół – prowadzący do pełni życia w wieczności.

20 października

W homilii mówił:

Konferencję poświęcił tematowi: Wierzę w Kościół – posłany do świata z misją zbawienia.

Spotkanie zainaugurowało rok formacyjny 2023/2024.

Homilię wygłosił ksiądz biskup Romuald Kamiński:

Konferencję wygłosił ks. prał. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P.

Konferencję poświęcił tematowi: Wierzę w Kościół – uobecniający Boga w liturgii.

20 kwietnia

W homilii mówił:

Konferencję poświęcił tematowi: Wierzę w Kościół mocny mocą Zmartwychwstałego.

16 marca

W homilii mówił:

Konferencję poświęcił tematowi: Wierzę w Kościół poraniony ludzkim grzechem.

16 lutego

Konferencję poświęcił tematowi: Wierzę w Kościół – Oblubienicę Chrystusa

19 stycznia

W homilii mówił:

Konferencję poświęcił tematowi: Wierzę w Kościół – obecność Boga z nami.