Diecezja Warszawsko-Praska » Źródła życia konsekrowanego 2020

Źródła życia konsekrowanego 2020

Publikujemy homilie i konferencje formacyjne ze spotkań sióstr przełożonych domów zakonnych DW-P, wygłoszone podczas spotkań formacyjnych w 2020 roku.

19 grudnia

Zapraszamy do wysłuchania konferencji ks. prał. Grzegorza Zagórowskiego: Z Maryją, Niewiastą w Drodze, przychodzimy na spotkanie Jezusa Eucharystycznego.

Jest to kolejna z cyklu katechez adresowanych do Sióstr w ramach formacji przełożonych domów zakonnych, realizowana w tej formie ze względu na sytuację pandemiczną.

Ks. prał. Zagórowski mówił:

12 listopada

W związku z panującą pandemią Covid-19 i obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi nie jest możliwe przeprowadzenie spotkania formacyjnego dla Sióstr przełożonych domów zakonnych naszej Diecezji.

Ks. prał. Grzegorz Zagórowski nagrał konferencję, która realizuje tematyczny plan formacyjny.

Temat: Eucharystia i sakrament pojednania.

Zamieszczamy ją poniżej:

Spotkanie zainaugurowało cykl na rok 2020/2021.

Homilię wygłosił ks. biskup Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski zaś konferencję ksiądz Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P.

W homilii Ksiądz Biskup powiedział:

Konferencja poświęcona została: Pełnieni woli Bożej w życiu Maryi.

20 lutego

Homilię i konferencję wygłosił ksiądz Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P.

W homilii powiedział:

Konferencję poświęcił ją tematowi: Eucharystia i zakonna konsekracja (służba).

16 stycznia

W homilii powiedział:

Konferencję poświęcił ją tematowi: Eucharystia – Adoracja Najświętszego Sakramentu.