Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie

Zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie

 

Warszawa, dn. 19 lipca 2021 r.

Zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie

Przewielebni Księża Proboszczowie!

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z apelem, aby niedziela 25 lipca 2021 r. była Dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie. Bp Romuald Kamiński zadecydował, że w kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia 2021 r. Zebrane środki materialne należy wpłacić do kasy kurialnej.

Ks. prał. Stanisław Markowski
Ekonom Diecezji Warszawsko-Praskiej

Apel Przewodniczącego KEP ws dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży