Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Zapowiedź święceń prezbiteratu 2024

Zapowiedź święceń prezbiteratu 2024

W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca 2024 roku, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, w Katedrze Warszawsko-Praskiej, pięciu diakonów szóstego roku naszego diecezjalnego seminarium duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu. Udzieli ich biskup Romuald Kamiński. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Warszawa.

Przyszłymi kapłanami będą:

dk. Przemysław Dagis – 26 lat, pochodzi z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Płudach, w której był związany z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Ruchem Światło-Życie oraz teatrem amatorskim działającym przy parafii. Z zamiłowania podróżnik oraz pasjonat wędrówek górskich. W wolnych chwilach czyta literaturę związaną ze współczesnymi zagadnieniami etycznymi i filozoficznymi oraz lubi gotować dla przyjaciół.

dk. Artur Frej – 27 lat, pochodzi z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Warszawie-Bródnie. Przed wstąpieniem do seminarium, przez rok studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się motoryzacją, piłką nożną i dobrymi książkami. Ceni sobie włoską kuchnię.

dk. Radosław Janowski – 26 lat, pochodzi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach. Od dzieciństwa związany jest ze Służbą Liturgiczną. Interesuje się historią, szczególnie historią Domu Habsburgów, muzyką i sportem, zwłaszcza tenisem ziemnym. Lubi śpiewać, grać w siatkówkę i tenisa stołowego oraz spotykać się z przyjaciółmi.

dk. Mikołaj Lipski – 30 lat, pochodzi z parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Warszawie-Rakowcu Południowym (archidiecezja warszawska). Przed seminarium studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Od dziecka związany ze wspólnotą Służby Liturgicznej.

dk. Jan Podczaski – 25 lat, pochodzi z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce. Od dziecka zaangażowany w Służbę Liturgiczną i związany ze Wspólnotą Przymierza Rodzin Mamre. Meloman i mól książkowy, szczególnie pasjonujący się muzyką klasyczną i literaturą piękną. Wolne chwile lubi spędzać na leśnych i górskich wędrówkach.