Diecezja Warszawsko-Praska » Zapowiedź święceń prezbiteratu 2023

Zapowiedź święceń prezbiteratu 2023

W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca 2023 roku, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, w Katedrze Warszawsko-Praskiej, pięciu diakonów szóstego roku naszego diecezjalnego seminarium duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu. Udzieli ich biskup Romuald Kamiński. Uroczystość będzie transmitowana przez SalveNET oraz Radio Warszawa.

Przyszłymi kapłanami będą:

Dk. Marcin Malinowski – 33 lata, pochodzi z parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie. Do seminarium wstąpił po studiach na kierunku Technologia Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przed wstąpieniem do seminarium był członkiem liturgicznej służby ołtarza – odpowiednio ministrantem i lektorem. Jego zainteresowania to sport, motoryzacja, dobry film – zwłaszcza komedie, jak również literatura faktu i biografie.

Dk. Michał Kaczmarczyk – 35 lat, pochodzi z parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu (diecezja radomska). Ukończył studia doktoranckie z zakresu teologii pastoralnej, jest absolwentem studiów podyplomowych z zarządzania, informatyki i organizacji pracy. Przed wstąpieniem do seminarium był związany duszpastersko z ruchami pielgrzymkowymi oraz liturgiczną służbą ołtarza. Wieloletni pracownik samorządowy oraz inicjator lokalnych działań społeczno-promocyjnych. Interesuje się żeglarstwem i podróżami, wolny czas poświęca na gitarę, badmintona i dobry film.

Dk. Mateusz Kania – 32 lata, pochodzi z parafii Chrystusa Króla na warszawskim Targówku. Od lat związany ze wspólnotą służby liturgicznej ołtarza. Przed przyjściem do seminarium studiował samorząd terytorialny oraz pracował w instytucjach samorządowych. Jest autorem strony internetowej i specjalistą od rytu ambrozjańskiego (mediolańskiego). Jego konikiem są podróże, architektura, historia oraz grafika komputerowa. Autor m.in. logo diecezji warszawsko-praskiej.

Dk. Paweł Sasin – 26 lat, od 2020 parafianin parafii św. Klemensa w Klembowie. Był członkiem wspólnoty ministrantów, lektorów w poprzedniej parafii (p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie). Do seminarium zgłosił się w trakcie studiów Chemii na Uniwersytecie Warszawskim.  Lubi książki, przyrodę, podróżować na rowerze i motocyklu.

Dk. Adrian Woźniak – 26 lat, z parafii św. Wojciecha BM w Wiązownie. Związany ze wspólnotą ministrantów i lektorów. Do seminarium zgłosił się bezpośrednio po maturze (po Technikum Mechatronicznym). Pasjonuje się liturgiką, lubi boks, majsterkowanie, karaoke oraz wędkarstwo.