Diecezja Warszawsko-Praska » Zakończenie Synodu Młodych – ŚDM Lizbona 2023 w wymiarze diecezjalnym

Zakończenie Synodu Młodych – ŚDM Lizbona 2023 w wymiarze diecezjalnym

W sobotę, 20 listopada br., będziemy przeżywać
Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

Hasło spotkania podał papież Franciszek:
Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś.
(Dz.Ap. 26,16)

W tym dniu zakończymy także diecezjalny Synod Młodych, który pomógł wyznaczyć kierunki działań z młodzieżą na najbliższe lata i przebudować strukturę Duszpasterstwa Młodzieży.

Zapraszamy duszpasterzy, katechetów, siostry zakonne, liderów grup młodzieżowych, ludzi zaangażowanych w duszpasterstwo. Chcemy, by ten dzień był dla osób, które chcą przeżyć go w atmosferze modlitwy. Spotkanie to okazja do duchowego wzmocnienia i omodlenia spraw Duszpasterstwa Młodzieży, a stanie się to możliwe tylko jeśli osoby biorące w nim udział będą uczestnikami otwartymi i pragnącymi podejmować formację osobistą.

Dla celów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie grup na [email protected]

Ks. Michał Dziedzic

W programie spotkania:

• zawiązanie wspólnoty
  • czas świadectw
  • posiłek
  • adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.
  • przygotowanie do liturgii
  • Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Romualda Kamińskiego, biskupa diecezjalnego warszawsko-praskiego