Diecezja Warszawsko-Praska » Wystawa „Cuda eucharystyczne” i relikwie bł. Carlo Acutisa

Wystawa „Cuda eucharystyczne” i relikwie bł. Carlo Acutisa

W ubiegłym roku, 10 października, do grona błogosławionych Kościoła katolickiego został włączony 15-letni mediolańczyk – Carlo Acutis. Ten młody chłopiec był bardzo rozmiłowany w Eucharystii, którą nazywał swoją autostradą do nieba. Jako siedmiolatek – dwa lata wcześniej niż jego rówieśnicy – przystąpił do Pierwszej Komunii św. Od tego dnia starał się codziennie uczestniczyć we Mszy św., aby przyjmować Jezusa do swego serca. Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, oto mój plan na życie – zapisał w swoim duchowym dzienniku. W wieku 15 lat nagle zachorował na ostrą białaczką. Swoje cierpienia ofiarował – jak sam powiedział – za papieża i Kościół, aby uniknąć czyśćca i iść prosto do nieba. Zmarł 12 października 2006 r.

Carlo tworzył strony internetowe, które służyły do ewangelizowania. Jego dziełem jest m.in. serwis, gdzie można znaleźć opisy cudów eucharystycznych na całym świecie, w tym – dodane już po śmierci Carlo – opisy zdarzeń w Sokółce i Legnicy. Strona jest dostępna w 16 językach i miesięcznie odwiedza ją blisko 100 tys. ludzi. Przygotowana przez bł. Carlo wystawa o cudach eucharystycznych wędruje po różnych zakątkach świata.

Od listopada 2021 r. w naszej diecezji, w parafii św. Hieronima w Starej Miłośnie, znajdują się relikwie tego młodego apostoła Eucharystii. Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza, zostały one na ten czas wypożyczone do Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży posiada także 14 rollupów z wystawy opracowanej przez bł. Carlo Acutisa (patrz zdjęcia poniżej).

Księży Proboszczów, którzy chcieliby w swoich parafiach zorganizować nawiedzenie relikwii bł. Carlo Acutisa, a także wypożyczyć rollupy z prezentacją o cudach eucharystycznych prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Michałem Dziedzicem, dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży (tel. służbowy 512-913-429).