Diecezja Warszawsko-Praska » Wyniki I Diecezjalnego Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Ukrainy”

Wyniki I Diecezjalnego Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Ukrainy”

Zespół parafii św. Hieronima w Starej Miłosnej zwycięzcą I diecezjalnego turnieju piłki siatkowej. Zawody odbyły się w sobotę 26 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 385 im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Rozgrywkom towarzyszyło hasło „Gramy dla Ukrainy”. Dochód uzyskany podczas wydarzenia zostanie przekazany na pomoc ukraińskim uchodźcom.

Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, a drużyny składały się z członków wspólnot działających przy parafiach diecezji warszawsko-praskiej.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn z parafii: Matki Bożej Różańcowej w Warszawie, Dobrego Pasterza w Warszawie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie, Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce, Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, Świętych Apostołów Jana i Pawła w Warszawie, św. Hieronima w Warszawie, św. Włodzimierza w Warszawie oraz zespół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Podium turnieju:

1 miejsce – drużyna z parafii św. Hieronima w Starej Miłosnej

2 miejsce – drużyna z parafii Świętych Apostołów Jana i Pawła w Warszawie

3 miejsce – drużyna Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej

Podczas turnieju zebrano 7404 złote i 90 groszy. Cała suma trafi do Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

fot. Grzegorz Ogórek