Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy 5 listopada 2022 r.

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi s. Rachela Waszkiewicz.

A to wszystko po to, by doświadczyć dzięki Słowu Boga Jego bliskiej obecności i od Niego zaczerpnąć to, za czym tęsknią nasze serca. Wystarczy zaryzykować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości na łaskę Pana. Słowo Boże może wówczas stać się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się wydarzyło w życiu sparaliżowanego człowiek i jego przyjaciół. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus. Wystarczy przyjechać, usiąść i słuchać, gdyż On ma „słowa życia wiecznego”, a poprowadzi Cię jeszcze dalej – ku sobie i Ojcu.

Tym razem Słowo Boże poprowadzi nas w dar swego miłosierdzia, czyli przebaczenia. Jeśli borykasz się z nieumiejętnością przebaczania lub przyjmowania go od Boga, to mamy nadzieję, że to spotkanie przez Zanurzenie w Słowo będzie odpowiednią pomocą, by móc wejść na drogę pojednania i radości w życiu.

Na Zanurzenie w Słowo zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Informacje organizacyjne na stronie: https://domfaustyny.pl/component/content/article/wstan-i-chodz-5-listopada-2022-r?catid=19&Itemid=101

 

Szczegóły

Data:
5 listopada 2022
Wydarzenie Tagi:

Organizator

Dom św. Faustyny

Nadchodzące wydarzenia

29 czerwca g. 11:00

Msza Święta odpustowa

29 czerwca g. 18:00

Poświęcenie kościoła i plebanii

6 lipca g. 08:30

Lipcowe zanurzenie w Słowo

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży