Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy 28 stycznia br.,
do Domu Św. Faustyny w Ostrówku,
na Zanurzenie w Słowo „Nie lękajcie się!”

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga w dynamice Lectio Divina. Wprowadzenia szczegółowe do etapów modlitwy poprowadzi s. Rachela Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego – przełożona wspólnoty zakonnej.

Pośród rozmaitych wydarzeń życia zdarza nam się mieć poczucie totalnej ciemności i trwania w niezrozumiałym chaosie, co często owocuje w nas lękiem. W zaproponowanym dniu chcemy przyjść do Jezusa z tym, co dla nas obecnie trudne i prosić by On rozjaśnił swoim światłem nasze ciemności i niepokoje. Chcemy dać szansę Słowu, które ma moc przywrócić nam pokój, harmonię życia i  stwarzać nas na nowo, wiedząc, że nowy porządek nie może się zdarzyć bez naszego zaangażowania. Zapraszamy, by ten jeden dzień oddać do dyspozycji Bogu i nakłonić ucho ku Jego mowie.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości na łaskę Pana, by Słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się stało w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach ewangelii. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście świętym również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz “słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i ciemności.

Zapraszamy osoby dorosłe, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę. W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć pod linkiem: https://domfaustyny.pl/component/content/article/zanurzenie-w-slowo-nie-bojcie-sie?catid=19&Itemid=101

Serdecznie zapraszamy 🙂

Szczegóły

Data:
28 stycznia 2023
Godzina:
09:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Dom św. s. Faustyny w Ostrówku
św. Faustyny 5
Ostrówek, mazowieckie 05-205 Poland
+ Google Map
Telefon:
29 777 04 92
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży