Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Zanurzenie w Słowo: „Moc uzdrowienia Miłosiernego Pana”

Zanurzenie w Słowo: „Moc uzdrowienia Miłosiernego Pana”

  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na Zanurzenie w Słowo
„Moc uzdrowienia Miłosiernego Pana”.

20 maja 2023 roku
w Domu Św. Faustyny w Ostrówku.

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi s. Rachela Waszkiewicz i s. Weronika Zajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości  serca na łaskę Pana, by Słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się stało w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach ewangelii. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście świętym również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz “słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.

Trwamy w okresie wielkanocnym, w którym przeżywamy radość ze zmartwychwstania Pana, oczekując na zesłanie Ducha Świętego. W tym dniu chcemy, dzięki zapisowi ewangelii według św. Jana, wejść do wieczernika z Apostołami po  śmierci Jezusa, by doświadczyć mocy Pana  i przyjąć dar pokoju. W czasie Zanurzenia w Słowo będzie okazja, by osobiście usłyszeć i przeżyć słowa wypowiedziane do zalęknionych uczniów, czy też odsłonić swoje rany przed tym, który sam je przed nami odkrywa,  zwyciężając wszelki lęk, ból, grzech i śmierć. Naszemu spotkaniu będzie też towarzyszyła ikona Jezusa Miłosiernego według objawień św. Faustyny.

Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane: posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Zapisy i więcej informacji organizacyjnych znaleźć można pod linkiem: https://domfaustyny.pl/component/content/article/moc-uzdrowienia-milosiernego-pana?catid=19&Itemid=101

Serdecznie zapraszamy 🙂

Szczegóły

Data:
20 maja 2023
Godzina:
09:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Dom św. s. Faustyny w Ostrówku
św. Faustyny 5
Ostrówek, mazowieckie 05-205 Poland
+ Google Map
Phone
29 777 04 92
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia

29 czerwca g. 11:00

Msza Święta odpustowa

29 czerwca g. 18:00

Poświęcenie kościoła i plebanii

6 lipca g. 08:30

Lipcowe zanurzenie w Słowo

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży