Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na Zanurzenie w Słowo  „Bliżej Eucharystii”,
które się odbędzie 1. kwietnia 2023 roku
w Domu Św. Faustyny w Ostrówku.

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi s. Rachela Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Skupienie to zacznie się tuż przed Wielkim Tygodniem, stąd propozycja, by pochylić się nad tajemnicą Eucharystii, która w sobie uobecnia wydarzenia paschalne. Chcemy w tym dniu zaczerpnąć ze świadectwa ustanowienia Eucharystii ewangelisty – św. Łukasza. Jezus przed wyjściem do Getsemani najpierw przeżywa ze swoimi uczniami żydowską paschę, powierzając całkowicie siebie w ich ręce i dając im nakaz, by i oni czynili to samo.  W czasie Zanurzenia w Słowo będzie okazja, by osobiście usłyszeć i przeżyć pierwsze Łamanie Chleba i ten dar przyjąć, a potem zanieść go głodnym Jego miłości.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości na łaskę Pana, by Słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się stało w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach ewangelii. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście świętym również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz “słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.

Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby dorosłe, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja  woli, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz – przełożoną wspólnoty zakonnej w Ostrówku. W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Więcej informacji organizacyjnych  znajduje się pod linkiem:
https://domfaustyny.pl/component/content/article/blizej-tajemnicy-eucharystii?catid=19&Itemid=101

Serdecznie zapraszamy 🙂

Szczegóły

Data:
1 kwietnia 2023
Godzina:
09:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Dom św. s. Faustyny w Ostrówku
św. Faustyny 5
Ostrówek, mazowieckie 05-205 Poland
+ Google Map
Phone
29 777 04 92
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży