Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Wielkopostne spotkania z ks. J. Popiełuszką dla duszpasterstw akademickich

Wielkopostne spotkania z ks. J. Popiełuszką dla duszpasterstw akademickich

• To wydarzenie minęło.

Sanktuarium i Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaprasza duszpasterstwa akademickie!

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był między innymi duszpasterzem młodzieży akademickiej. Organizował dla studentów spotkania, podczas których dyskutowano o wierze, wartościach i historii. Modlili się razem, żartowali, spędzali czas w dobrej atmosferze. Ksiądz Jerzy starał się wspierać ich w codziennych problemach i być dla nich, gdy go potrzebowali. Swoim przykładem uczył przebaczenia i szukania cząstki dobra w każdym człowieku. Uczył, jak żyć pełnią życia, jak być dla drugiego i jak mimo trudności wypełniać swoje powołanie.

Nawiązując do spotkań organizowanych przez ks. Jerzego chcemy zaprosić studentów z duszpasterstw akademickich na specjalne wieczorne spotkania poświęcone osobie ks. Jerzego Popiełuszki oraz wartościom, takim jak: prawda, wolność, solidarność i świętość.

W programie:
– wieczorne zwiedzanie Muzeum ks. Popiełuszki prowadzone autorską ścieżką
– wizyta w kaplicy z relikwiami męczeństwa
– wspólna modlitwa
– spotkanie przy herbacie w mieszkaniu ks. Popiełuszki, pokaz nieznanych filmów archiwalnych i dyskusja o wartościach

Spotkania odbędą się dla zgłoszonych wcześniej, zamkniętych grup w jeden z 6 wielkopostnych wtorków od godziny 18.30 przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Termin można dopasować do potrzeb grupy. Spotkanie potrwa od 2 do 3 godzin w zależności od ciekawości zwiedzających i intensywności dyskusji. Koszt udziału w spotkaniu to wartość ulgowego biletu do Muzeum – 10 zł od osoby.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wcześniej zgłosić grupę (8-30 osobową) mailem: [email protected] lub telefonicznie (Paweł 500 333 619 lub Magda 530 333 058 )

Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

Kasia Jóźwik, Magda Jabłońska i Paweł Kęska
Wolontariusze, studenci i pracownicy związani z Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, badacze jego historii

Data:
14 marca 2023