Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych – rola i zadania Rad parafialnych w naszych wspólnotach oraz zasady ich funkcjonowania

• To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na 3 spotkanie synodalne w tym roku duszpasterskim. Tym razem chcemy podjąć ważny temat, który był obecny w ankietach – rola i zadania Rad parafialnych w naszych wspólnotach oraz zasady ich funkcjonowania. W perspektywie współodpowiedzialności za Kościół i wzajemnych relacji duchownych i świeckich to bardzo istotny temat.

4 marca 2023 roku w sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 2 w Warszawie.

Plan spotkania:

10.00 – Powitanie, modlitwa synodalna – ks. prałat Andrzej Kuflikowski

10.10 – Jak funkcjonuje Rada parafialna w dużej warszawskiej parafii – ks. prał. Krzysztof Ukleja wraz z radnymi z parafii (możliwość zadawania pytań)

11.00 – Przerwa na kawę

11.20 – wprowadzenie do pracy w grupach i wspólna praca grupach

12.10 – Podsumowanie pracy w małych grupach

12.40 – Relacja z warsztatów synodalnych w Rzymie: “Il ministerium iustitiae nell’agire sinodale della Chiesa” i obradach Synodu o Synodalności w Pradze – ks. Rafał Jabłkowski

13.00 – Podsumowanie spotkania – bp Jacek Grzybowski

13.15 – Gorący poczęstunek

Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego zapraszamy całe zespoły synodalne oraz osoby chętne do podjęcia refleksji na temat Rad parafialnych oraz sposobów budowania Kościoła kolegialnego.

MATERIAŁY PRZED SPOTKANIEM ZOSTAŁY ZAMIESZCZONE W KOMUNIKACIE:

Data:
4 marca 2023