• To wydarzenie minęło.

Radio Warszawa 106.2 fm pierwszy dzień kalendarzowej wiosny powita w Kampinoskim Parku Narodowym.

Gdzie w Puszczy Kampinoskiej  można spotkać majestatycznego łosia? Czy wilki lubią bobry? I dlaczego  w marcu wszyscy w KPN czekają na deszcz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy w pierwszy dzień wiosny na 106,2 fm. Zapraszamy na „Poranek Radia Warszawa” z Izabelina w godz. 7-10.

Audycję plenerową poprowadzi Ewa Pietrzak. Będą też upominki od Kampinoskiego Parku Narodowego.

Spotkanie Radia Warszawa w Izabelinie ukaże piękno otaczającego nas świata nie tylko w wymiarze przyrodniczym. – Druga encyklika papieża Franciszka Laudato Si, która została ogłoszona w Watykanie w 2015 r. wskazuje na walory stworzonego świata, ale też podkreśla potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego. Chcemy o tym przypomnieć w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny z parku, który jest drugim pod względem wielkości parkiem narodowym w Polsce, a który znajduje się w pobliżu naszej stacji – mówi ks. dr Mariusz Wedziuk, redaktor naczelny Radia Warszawa.  I zaraz dodaje: – Doceniając walory rekreacyjne Kampinoskiego Parku Narodowego kierujemy się słowami św. Jana Pawła II wypowiedzianymi 20 lipca 1980 r.:  „Chodzi o to, by odpoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem. Mam na myśli – i owszem – spotkanie z przyrodą, z górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie”.

Kampinoski Park Narodowy jest też miejscem, po którego ścieżkach chodzili święci i błogosławieni oraz ważne postacie życia społecznego Polaków. I dlatego na falach 106,2 fm o Prymasie Tysiąclecia, Matce Róży Czackiej, ks. Aleksandrze Federowiczu czy sł. Bożym ks. Włądysławie Korniłowiczu opowiedzą Goście „Poranka z Radiem Warszawa”.

21 marca to również Międzynarodowy Dzień Lasów i dlatego nie zabraknie ciekawostek o biocenozie leśnej na 106,2 fm.

Radio Warszawa nadaje od 1991 r. Można go słuchać na 106.2 fm oraz przez stronę internetową www.radiowarszawa.com.pl. Wybrane materiały prezentowane są przez FB, Spotify, Instragram, YouTube czy Twitter. Stacja prezentuje audycje religijne, publicystyczne, kulturalne i edukacyjne. Szuka w świecie dobra, piękna i prawdy. Jej misją jest integracja mieszkańców Warszawy i okolic. Od 1996 r. stacja mieści się na ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Jej właścicielem jest Diecezja Warszawsko-Praska.

Data:
21 marca 2023