Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Przedpremierowy pokaz filmu „Prorok” o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Przedpremierowy pokaz filmu „Prorok” o kardynale Stefanie Wyszyńskim

  • To wydarzenie minęło.

„Prorok” to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.

Film jest debiutem fabularnym Michała Kondrata, którego dotychczasowe dokumenty fabularyzowane zdobyły uznanie widzów na całym świecie.

„Prorok” opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. To właśnie on dostrzegł Karola Wojtyłę, który na jego wniosek zostanie mianowany biskupem pomocniczym Krakowa.

W czwartek, 3 listopada o godz. 19:30 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu “Prorok” oraz spotkanie z twórcami filmu – reżyserem Michałem Kondratem oraz aktorem wcielającym się w postać Prymasa – Sławomirem Grzymkowskim, które odbędzie się po seansie.

Bilety na pokaz specjalny

Więcej o filmie

 

Szczegóły

Data:
3 listopada 2022
Godzina:
19:30 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://prorokfilm.pl/
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży