Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Prezentacja książki “Koledzy lekarze. Przemówienia i homilie ks. abp. Henryka Hosera SAC do środowiska medycznego.”

• To wydarzenie minęło.

29 listopada 2022 roku, o godz. 11.00, w auli Akademika Praskiego (ul. Floriańska 3A) odbędzie się prezentacja książki Koledzy lekarze. Przemówienia i homilie ks. abp. Henryka Hosera SAC do środowiska medycznego. Publikacja została przygotowana z okazji 80 rocznicy urodzin i pierwszej rocznicy śmierci.

W wydarzeniu wezmą udział:

– ks. bp Romuald Kamiński – Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia,

– dr Grażyna Rybak – Prezes Mazowieckiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, inicjatorka powstania publikacji, główna redaktor tekstów,

– dr Marek Posobkiewicz – były Główny Inspektor Sanitarny, uczestnik spotkań  środowisk medycznych,

– dr Elżbieta Puacz – była Prezes Naczelnej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, aktywna uczestniczka i kreatorka wspomnianych spotkań.

Spotkanie poprowadzi red. Irena Swierdzewska z Tygodnika Idziemy, zajmująca się od wielu lat tematyką medyczną.

ks. Arkadiusz Zawistowski
Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia