Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa w DW-P

Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa w DW-P

• To wydarzenie minęło.

We wrześniu naszą diecezję odwiedzą relikwie bł. Carlo Acutisa, które peregrynują po Polsce.

10 października 2020 roku, do grona błogosławionych Kościoła katolickiego został włączony 15-letni mediolańczyk – Carlo Acutis. Ten młody chłopiec był bardzo rozmiłowany w Eucharystii, którą nazywał swoją autostradą do nieba. Jako siedmiolatek – dwa lata wcześniej niż jego rówieśnicy – przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. Od tego dnia starał się codziennie uczestniczyć we Mszy św., aby przyjmować Jezusa do swego serca. Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, oto mój plan na życie – zapisał w swoim duchowym dzienniku. W wieku 15 lat nagle zachorował na ostrą białaczką. Swoje cierpienia ofiarował – jak sam powiedział – za papieża i Kościół, aby uniknąć czyśćca i iść prosto do nieba. Zmarł 12 października 2006 r.

Carlo tworzył strony internetowe, które służyły do ewangelizowania. Jego dziełem jest m.in. serwis, gdzie można znaleźć opisy cudów eucharystycznych na całym świecie, w tym – dodane już po śmierci Carlo – opisy zdarzeń w Sokółce i Legnicy. Strona jest dostępna w 16 językach i miesięcznie odwiedza ją blisko 100 tys. ludzi. Przygotowana przez bł. Carlo wystawa o cudach eucharystycznych wędruje po różnych zakątkach świata.

Szczegółowy plan na plakacie.

9 września do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy przede wszystkim młodych ze wspólnot z terenu diecezji warszawsko-praskiej.

10 września relikwie będą obecne podczas Diecezjalnego Zlotu Liturgicznej Służby Ołtarza – szczegóły.

Plakat pdf do pobrania i druku: Plakat_peregyrnacja_relikwii_Carlo_Acutisa

Początek:
9 września 2022 g. 17:45
Koniec:
10 września 2022 g. 21:00
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Parafia św. o. Pio w Warszawie (Gocław)
ul. Fieldorfa 1
Warszawa, Mazowieckie 03-984