• To wydarzenie minęło.

Siostry Loretanki zapraszają na rekolekcje do sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto.

Słyszysz „święty” i co? Może myślisz to na pewno nie dla mnie albo, że niebo to za wysokie progi? Rozwój duchowy nie polega na perfekcjonistycznej wspinaczce, ale na schodzeniu w głąb siebie, aby spotkać Boga. Często możemy mieć wyobrażenie, że rozwinąć się duchowo to znaczy wspinać się, osiągać więcej, im szybciej i więcej tym lepiej… Może nie raz zastanawiasz się czy trzeba dać sobie niezły wycisk także ten duchowy, modlitewny, aby zasłużyć na niebo.

Tymczasem rozwój duchowy chrześcijanina nie polega jedynie na pomnażaniu wiedzy i rozwoju intelektu, spędzaniu całych dni w kościele, albo zdobywaniu kolejnych kompetencji jak w korporacjach, nie chodzi nawet o przekraczanie siebie i udowadnianiu sobie czegoś, ale na schodzeniu w głąb siebie i odkrywaniu ukrytego źródła Bożej obecności w nas. Droga do świętości polega między innymi na stopniowym zostawianiu swoich idealistycznych wizji, po to aby rozwinąć skrzydła, aby przestać być zamaskowanym wojownikiem, a stać się bezbronnym dzieckiem w czułych ramionach Miłosiernego Boga.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania: co to znaczy być świętym? Do czego zaprasza mnie Pan Bóg i jak chrześcijaństwo rozumie rozwój duchowy? To te rekolekcje mogą stać się pomocą w poszukiwaniu odpowiedzi.

Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Pierzchała –  młody ksiądz archidiecezji częstochowskiej, obecnie doktorant w Sekcji Teologii Moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, gdzie przygotowuje swój doktorat na temat przekazu wiary w rodzinach. Ksiądz Michał jest rekolekcjonistą, spowiednikiem, związany z Domowym Kościołem Ruchu Światło-Życie. Interesuje się teologią i psychologią, lubi podróże i spotkania z ludźmi.

• Rekolekcje rozpoczynamy w piątek, 6 maja o godz. 18.00; potrwają do niedzieli, 8 maja, do godz. 15.00
  • W programie konferencje, modlitwa Słowem Bożym, Eucharystia, adoracja, możliwość rozmowy i spowiedzi świętej.
  • Zgłoszenia i informacje [email protected] tel. 510 099 949

Początek: