• To wydarzenie minęło.

W 18. rocznicę śmierci Papieża, w niedzielę 2 kwietnia, ulicami Warszawy przejdzie Marsz Papieski. Wyruszy o godz. 11.00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie, a następnie przejdzie pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie zostanie odprawione Msza Święta o godz. 12.30.

Słowo Organizatorów:

Święty Jan Paweł II był niekwestionowanym duchowym przewodnikiem kilku pokoleń Polaków, kształtował moralność i wyznaczał niełatwą, lecz pewną drogę do świętości. Nieugięcie bronił życia, godności i dobra osoby ludzkiej oraz jej prawa do rozwoju, stanowiąc nienaruszalny fundament życia społeczności ludzkiej. Ukazywał piękno miłości małżeńskiej i powołania do rodzicielstwa.

Dziś musimy zmierzyć się z próbami podważenia jego świętość i zasługi dla Kościoła i Ojczyzny.

Obecne wydarzenia pokazują, że za bardzo ściszyliśmy głos w narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Brakiem zdecydowanej reakcji na nabierające przyspieszenia ataki na Papieża, pozwoliliśmy na wzbudzenie nieufności i nienawiści do katolickiej wiary i Kościoła, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnego młodego pokolenia.

Dlatego chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec świętego Jana Pawła II.

Pragniemy przypomnieć jego bogate nauczanie o wartości i świętości życia, które dziś jest potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu. Profetyczne przesłanie papieża może dziś, pośród zamętu i pułapek współczesnego świata, prowadzić nas prostą drogą.

Przejdźmy więc razem w obronie dobrego imienia Papieża, dając czytelny sygnał, że zarówno jego postać, jak i pozostawione nam dziedzictwo, wciąż stanowią drogowskazy na ścieżce dorastania do pełni człowieczeństwa i prowadzą nas na drodze wiary.

Źródło i więcej informacji: marszpapieski.pl.

Data:
2 kwietnia 2023