• To wydarzenie minęło.

W piątek, 25 marca, obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania diecezji warszawsko-praskiej. Z tej okazji tego dnia zostaną odprawione Msze Święte w Radzyminie oraz w konkatedrze na Kamionku. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy diecezjan, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w tym dziękczynieniu.

Diecezja powstała 25 marca 1992 r. na mocy bulli papieża Jana Pawła II Totus Tuus Poloniae Populus reorganizującej Diecezje i Prowincje w Polsce. Wydzielono ją z terytorium Archidiecezji Warszawskiej i częściowo z Diecezji Płockiej. Ordynariuszem nowej Diecezji został mianowany Bp Kazimierz Romaniuk, jego biskupami pomocniczymi zostali: Bp Zbigniew Kraszewski i Bp Stanisław Kędziora. Na katedrę wyznaczono kościół p.w. Św. Michała i Floriana na Pradze, konkatedrą została świątynia p.w. Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku.

11:00 – parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Msza Święta pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego

18:00 – parafia Bożego Ciała w Warszawie – konkatedra na Kamionku (transmisja w mediach diecezjalnych – na kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa)

Msza Święta pod przewodnictwem bpa Artura Mizińskiego