Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego

Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego

• To wydarzenie minęło.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 24 lutego, Kościół w Polsce po raz 7. obchodzi Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Włączamy się we wspólną modlitwę w intencji osób skrzywdzonych. Poniżej zamieszczamy materiały, opracowane m.in. przez osoby skrzywdzone, do wykorzystania duszpasterskiego w parafiach.

Biskup Romuald Kamiński, biskup diecezjalny, tego dnia będzie przewodniczył nabożeństwu drogi krzyżowej w katedrze warszawsko-praskiej o godzinie 19. Biskup Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy, odprawi Mszę Świętą, a następnie poprowadzi nabożeństwo drogi krzyżowej w konkatedrze na Kamionku. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 18.

Więcej informacji nt. kampanii #RazemByPomagać, która towarzyszy w tym roku Dniowi modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego >>> tutaj.

Materiały duszpasterskie do pobrania >>> tutaj.

Data:
24 lutego 2023