• To wydarzenie minęło.

Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej odbędzie się 16 września 2023 roku na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko- Praskiej. Podczas Zlotu obecne będą relikwie św. Dominika Savio, patrona ministrantów, a hasłem spotkania są słowa, które obrał sobie święty patron po przyjęciu pierwszej Komunii Świętej: „Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja”.

Program:
10:00 – rejestracja grup – w tym czasie dostępne będą zabawy i atrakcje dla najmłodszych
11:00 – przywitanie grup/przygotowanie do Eucharystii
11:30 – Eucharystia
12:30 – posiłek (kiełbaski, zapiekanki)
13:10 – sala gimnastyczna WSD; spotkanie dla młodzieży od 8 klasy włącznie,
dla młodszych: prezentacja parafialnych schol na scenie, gry i zabawy na terenie WSD
14:00 – rozdanie medali super ministrant, super bielanka, super scholista/tka
15:00 – zakończenie

Prosimy o zgłaszanie scholi do prezentacji na scenie. W zależności od liczby zgłoszeń będzie można zaprezentować od jednego do trzech utworów. W zgłoszeniu należy podać, jakie instrumenty będą używane podczas śpiewu, by móc przygotować odpowiednie urządzenia. Gdyby były trudności organizator o tym poinformuje. Prosimy także o zgłoszenia najaktywniejszych dzieci do wręczenia medali. Rejestracja na spotkanie trwa do 5 września na adres [email protected]. Każda parafia może zgłosić po 3 dzieci w każdej kategorii. Księża chcący dołączyć do koncelebry zabierają ze sobą albę i białą stułę.

ks. Łukasz Krupa
Diecezjalny opiekun Służby Liturgicznej