Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Diecezjalna procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią w parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Zakończy się w parafii konkatedralnej na Kamionku, dla której jest to święto patronalne. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią Chór Katedralny Musica Sacra /Msza Święta/ oraz Chór Konkatedralny „Kamionek” /procesja/. Transmisja Mszy Świętej w Radiu Warszawa.

Po Mszy Świętej wyruszy procesja eucharystyczna, które przejdzie ulicami: Sierakowskiego, Okrzei, Jagielońską, Marcinkowskiego, Targową, Zamoyskiego i Grochowską.
Pierwszy ołtarz przygotowują Siostry Loretanki, drugi strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 5, trzeci parafia św. Wincentego Pallotiego, czwarty parafia konkatedralna Bożego Ciała.

Księży diecezjalnych i zakonnych zapraszamy do otwartej koncelebry. Prosimy o zabranie własnej alby i przybycie do zakrystii katedralnej najpóźniej na godz. 9.40.

ks. Tomasz Kalinowski
ceremoniarz diecezjalny

Szczegóły

Data:
8 czerwca 2023
Godzina:
10:00 - 12:30
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika
ul. Floriańska 3
Warszawa, Mazowieckie 03-707 Poland
+ Google Map
Phone
22 619 09 60
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży