Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » 39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza

39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza

• To wydarzenie minęło.

5 sierpnia wyruszy po raz 39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

Zapisy w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie-Witolinie w dniach 1-4 sierpnia (godz. 17:00-20:00)

Plakat do pobrania do druku: Plakat_WPPP_A3_druk

Duchowe Pielgrzymowanie

Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza wyrusza co roku na Jasną Górę z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie w dniu 5 sierpnia. Nie wszyscy jednak mogą fizycznie pielgrzymować z nami. Zapraszamy tych, którzy z różnych powodów zostają w domach do PIELGRZYMOWANIA DUCHOWEGO.

Polega ono na duchowym towarzyszeniu pielgrzymom w dniach trwania pielgrzymki, czyli od 5 do 14 sierpnia. W aplikacji Bonafide można śledzić trasę pielgrzymki.

Warunki duchowego pielgrzymowania:

• zapisanie się poprzez zgłoszenie na maila [email protected]
  • codziennie w czasie trwania pielgrzymki należy
    • uczestniczyć we Mszy Świętej lub przyjąć duchowo Komunię Świętą
    • odmówić Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego
    • odprawić Drogę Krzyżową w piątek
    • rozważyć fragment Ewangelii przypadający na dany dzień
    • podjąć chociażby drobne wyrzeczenie w intencji pielgrzymów
    • odmówić Akt Ofiarowania Niepokalanemu Sercu Maryi:

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam.

Ochotnym sercem oddaję się Tobie w macierzyńską niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna, i zawsze zwyciężasz.

Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

Na podany wyżej adres mailowy można zgłaszać swoje intencje, które będziemy powierzali Matce Bożej w codziennym Różańcu.

Początek:
5 sierpnia 2022 g. 07:00