Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » 27. Kim są świeccy? Materiały dla rodzin w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

27. Kim są świeccy? Materiały dla rodzin w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

  • To wydarzenie minęło.

3 grudnia 2023 roku w Kościele w Polsce rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

W tym roku chcemy bliżej przyjrzeć się różnym powołaniom w Kościele, doświadczyć tego, że wszyscy jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, że dzięki naszej różnorodności możemy się uzupełniać i wzajemnie sobie służyć tym, co każdy z nas otrzymał. Ufamy, że dzięki proponowanym materiałom każdy z nas na nowo odkryje swoje powołanie i charyzmaty, wyraźniej zobaczy jakie zadania i funkcje w Kościele wyznaczył Pan Bóg każdemu z nas. Odkryjemy swoją niepowtarzalność, a jednocześnie niezbędność w Bożym planie zbawienia.

„Materiały dla rodzin” Programu Duszpasterskiego są formą katechezy, przeznaczonej do indywidualnej/rodzinnej formacji świeckich. Rozważania przygotowane są na każdą niedzielę roku, zaś miesiące wyznaczają kolejne tematy rozważań.

Każda katecheza mieści się na jednej stronie i składa się z trzech części: 1) nauczania Kościoła – w tym roku fragmenty w dużej mierze pochodzą z dokumentów Soboru Watykańskiego II; 2) katechezy na dany temat; 3) zdań proponowanych dla rodzin, które mają poszerzyć prezentowany temat lub są propozycją praktycznego zastosowania przedstawionych treści.

27. Kim są świeccy? MATERIAŁY DO POBRANIA

Szczegóły

Data:
2 czerwca
Kategorie Wydarzenie:
,
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży