Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wszystkich Świętych w parafiach diecezji warszawsko-praskiej

Wszystkich Świętych w parafiach diecezji warszawsko-praskiej

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych i w dni poprzedzające, w wielu parafiach naszej diecezji, odbyły się inicjatywy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, promujące świętość i przypominające, że błogosławieni i święci są wzorami ku odnajdywaniu własnej drogi ku świętości.

Poniżej relacje z niektórych wydarzeń. Jeżeli w zestawieniu brakuje Twojej parafii prosimy o przesłanie krótkiego opisu, zdjęć oraz linku do całej galerii na adres [email protected]


Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie

W parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie w dniu 31 października o godz. 19.00 odbyła się procesja różańcowa ze Świętymi. Dzieci przebrane za ulubione postaci świętych wraz z rodzicami przeszły ulicami parafii na cmentarz odmawiając różaniec. Po procesji na placu przy plebanii odbył się bal ze świętymi.


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym

W niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych, o godz. 11.00 niektórzy parafianie uczestniczyli w Eucharystii przebrani za świętych lub błogosławionych. Najliczniej przebrały się dzieci, ale nie zabrakło też osób dorosłych. Po Mszy Św. orszak “świętych” wyruszył z procesją dookoła kościoła niosąc relikwie świętych i błogosławionych, które znajdują się w naszej świątyni. Przesłaniem tej procesji było popularyzacja naszych świętych i modlenie się za ich wstawiennictwem.Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie

W parafii odbył się II Bal Świętych, który rozpoczął się Mszą Świętą, w czasie której odśpiewano litanię do wszystkich świętych. Na zakończenie dzieci przeszły w orszaku do sali, gdzie odbył się bal i konkurs na strój świętego.


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

Na cmentarzu rozpoczął się Marsz Świętości, podczas którego modlono się litanią do wszystkich świętych, Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewem.


Parafia Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie

27 października w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników odbył się w  parafii Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęliśmy go w naszej świątyni modlitwą różańcową poprowadzoną przez dzieci. Następnie w uroczystym korowodzie świętych udaliśmy się do salek parafialnych. Po tańcu, słodkim poczęstunku, zdjęciach w fotobudce, udaliśmy się do teatru na kukiełkowe przedstawienie o św. Janie Bosko, które przygotowała młodzież pod okiem s. Małgorzaty i s. Moniki. 

Dziękujemy Bogu za ten piękny i pełen radości wieczór! 


Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

W parafii Duczki modliliśmy się na  różańcu z dziećmi przebranymi za świętych, albo mającymi obrazki i portrety świętych. Następnie była Msza Św. a po Mszy procesja wokół kościoła zakończona w kaplicy różańcowej.


Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudzienku

W niedzielę, 6 listopada odbyło się spotkanie ze świętymi po Mszy św. o godz. 11.


Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie


Parafia św. Faustyny w Warszawie

W sobotę, 29 października w parafii św. Faustyny w Warszawie – Bródnie odbył się Bal Świętych.
Rozpoczął go o godz. 19 proboszcz parafii – ks. Prałat Ryszard Ladziński. Uczestniczyły w nim dzieci przebrane za ulubionych świętych oraz ich rodzice. Bal prowadził wodzirej Piotr. Były tańce, zabawy, konkursy i zagadki związane z tematyką Świętych oraz wiele innych atrakcji. Dzieci a także rodzice wspaniale się bawili. Bal zakończył się o godz. 21 modlitwą Litanii do Wszystkich Świętych i Apelem Jasnogórskim.


Parafia św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie

Na ostatnim nabożeństwie różańcowym z udziałem dzieci odbył się Orszak Wszystkich Świętych. Dzieci, przebrane za różnych patronów, opowiedziały, dlaczego są im bliscy. Przy śpiewie na ostatnią dziesiątkę różańca orszak przeszedł do groty Matki Bożej.


Parafia św. Hieronima w Starej Miłosnej

W parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych, w czasie którego dzieci mogły w ramach konkursu zaprezentować świętego, za którego się przebrały. Był też czas na wspólną zabawę i tańce prowadzone przez młodzież z KSM, harcerzy oraz katechetów.


Parafia św. Izydora w Markach

W parafii zorganizowany został wieczór uwielbienia “Noc świętych”. Modlitwie towarzyszyło ponad 100 relikwii świętych i błogosławionych z całego świata.


Parafia św. Jana Kantego w Legionowie

Już kolejny rok, w ostatnią niedzielę października w parafii św. Jana Kantego w Legionowie przeszedł dziecięcy Orszak Wszystkich Świętych. W odpowiedzi na zaproszenie księży, po mszy z nauką dla dzieci, mnóstwo rodzin wzięło udział w krótkiej procesji wokół kościoła, której towarzyszyły wspólny śpiew i modlitwa. Dzieci zachęcone istotą święta i zainspirowane życiorysami świętych, wybrały swoje ulubione postacie świętych, błogosławionych lub patronów i przebrały się za nie. Jako że ,,każdy święty chodzi uśmiechnięty”, wszyscy wierni z radością podążali w barwnym korowodzie za służbą liturgiczną, niosącą relikwie świętych i błogosławionych do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Tam też dzieci zaniosły swoje prośby i modlitwy. Po zakończeniu był czas na słodki poczęstunek oraz pełne śmiechu i radości zabawy prowadzone przez katechetki i siostrę zakonną. Już kolejny rok najmłodsi zachwycali swą kreatywnością przy doborze strojów. Wyróżniono i nagrodzono dzieci, których stroje wymagały najwięcej pracy i największego zaangażowania. Orszak ponownie okazał się inicjatywą jednoczącą parafian oraz uświadamiającą ideę wspólnego przemarszu, jaką jest wspomnienie oraz docenienie życia osób, których świadectwo jest nam bliskie i inspiruje do stawania się lepszymi ludźmi. Jednocześnie skłania parafian do zadumy nad nadchodzącymi dniami i zachęca do wspomnienia pożegnanych bliskich.

Maja Zakolska


Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie

31.10.2022r. od godz. 21.00 w parafii – św. Mateusza Ap. i Ew. w Warszawie odbyła się NOC ŚWIĘTYCH. W uroczystej procesji było niesionych 38 Świętych i Błogosławionych przez przedstawicieli parafian. Uczestnicy Nocy Świętych brali udział w Liturgii Słowa, wysłuchali homilii wygłoszonej przez proboszcza Ojca Przemysława Śliwińskiego CP, przystąpili do obrzędu namaszczenia olejem z Ziemi Świętej, przyjęli Komunię Świętą, uwielbiali Boga modlitwą i śpiewem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz zostali indywidualnie pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Nad oprawą muzyczną czuwał pan organista Michał Arcangelo oraz diakonia Odnowy w Duchu Świętym – Parakletos. Na koniec odbyła się Agapa w harcówce – radosne spotkanie przy zastawionym stole, gdzie nie zabrakło – oprócz słodyczy – kanapek ze smalcem i ogórkiem oraz pysznej sałatki jarzynowej.


Parafia św. o. Pio w Warszawie

W parafii został odmówiony różaniec ze Wszystkimi Świętymi. Następnie przeszła procesja różańcowa w kościele i wokół kościoła. Rozwiązany został także konkurs na najładniejszy różaniec.


Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie

„Świętych kocham i szanuję ich uczynki naśladuję” – takie hasło towarzyszyło marszowi świętych, który przeszedł ulicami parafii św. Rity. W czasie Mszy św. poprzedzającej Marsz odbył się obrzęd przyjęcia dzieci i młodzieży do pierwszej Róży Różańcowej, której patronuje bł. Carlo Acutis. Dzieci i młodzież codziennie będą odmawiali jedną dziesiątkę Różańca za swoich Rodziców.


Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezusa w Otwocku-Świdrze

Bal Świętych rozpoczął się mszą świętą na którą dzieci przybyły już przebrane w stroje świętych. Po mszy dzieci wraz z opiekunami udały się na świętowanie do przygotowanej sali. Piosenki z pokazywaniem, tańce, quiz o świętych, słodki poczęstunek – wszystko to stanowiło o radosnej atmosferze tego wydarzenia.


Parafia św. Włodzimierza w Warszawie

W parafii odbyła się procesja wszystkich świętych.


Parafia św. Wojciecha w Wiązownie i św. Wawrzyńca w Gliniance

W poniedziałek 31.10 wilczki z organizacji skautingu katolickiego “Wędrownicy” z parafii św. Wojciecha w Wiązownie i św. Wawrzyńca w Gliniance bawiły się na Balu Wszystkich Świętych. Wejścia do Nieba strzegł św. Piotr z totemem wilczkowym, dalej na uczestników czekały gry i zabawy. Mogliśmy poznać swoich patronów, a na koniec modlić się za ich wstawiennictwem.


Parafia Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięło udział 130 uczniów wraz z katechetami.

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży