Diecezja Warszawsko-Praska » Wspomnienie św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia

Wspomnienie św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia

Przedstawiciele środowiska medycznego modlili się wspólnie we wspomnienie św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. W Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku zgromadzili się lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, reprezentanci innych zawodów związanych z systemem ochrony zdrowia, studenci uczelni medycznych oraz reprezentanci Ministerstwa Zdrowia i administracji. Wieczornej Mszy Świętej przewodniczył bp Romuald Kamiński, przewodniczący zespołu ds. Duszpasterstwa Służy Zdrowia Konferencji Episkopatu Polski.

Na naszych drogach Bóg stawia bardzo wielu ludzi, żeby nam pomagali w drodze do Nieba, bo to jest ten główny scenariusz naszego życia. Pielgrzymowanie do Nieba, ono dokonuje się na co dzień, w nieraz bardzo drobiazgowym wypełnianiu elementów pewnego scenariusza. Ten scenariusz teologia nazywa naszym osobistym powołaniem. I tutaj, kiedy dzisiaj jesteśmy w tej szczególnej wspólnocie, pomyślcie o swoim powołaniu. Powołaniu, które ma się realizować na drogach ludzi, którzy potrzebują waszej opieki, pomocy, mądrości, delikatności, bliskości, waszego współczucia, towarzyszenia.

Po Mszy Świętej wręczone zostały odznaki Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia za świadczenie profesjonalnej pomocy osobom chorym i seniorom. Wśród nagrodzonych są reprezentanci środowiska medycznego, lekarskiego i pielęgniarskiego.

Odbył się także okolicznościowy koncert Wojciecha Chomicza, który zagrał na gitarze i teorbie.

fot. Karolina Błażejczyk