Diecezja Warszawsko-Praska » Wmurowanie kamienia węgielnego w parafii MB Pompejańskiej

Wmurowanie kamienia węgielnego w parafii MB Pompejańskiej

W sobotę 9 października w parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu poświęcono i wmurowano kamień węgielny pod powstający tam nowy kościół.

W uroczystości wzięli udział księża całego dekanatu, przedstawiciele władz lokalnych, liczne poczty sztandarowe oraz wielu wiernych. Słowa wdzięczności do wszystkich zebranych skierował najpierw proboszcz parafii ks. Roman Kot.

Trzy słowa przychodzą mi dzisiaj na myśl: radość, wdzięczność i nadzieja. Radość, że ta budowa dzięki Bożej Opatrzności zakończyła się w sierpniu – miesiącu maryjnym, dzięki wytrwałej modlitwie wielu ludzi i rzetelnej pracy budowniczych. Siła była w Maryi, w różańcu i ofiarowanych postach. Jeszcze przed nami dużo pracy.  Wdzięczność kieruje do parafianom, którzy pomagali mi zbierać ofiary w różnych osiedlach parafii, dzięki oddanym rodzinom, darczyńcom, parafiom wspomagającym ta świątynia powstała. Wszystkim kapłanom, którzy otwierali drzwi kościołów szczerze dziękuję. Lista jest bardzo długa. Kolejne słowo to nadzieja na przyszłość  – mówił ks. Kot.

Uroczystego aktu poświęcenia kamienia węgielnego dokonał ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp. Romuald Kamiński.

Kładziemy ten kamień węgielny w fundamencie świątyni. Niech w kościele tu wzniesionym ludzie czerpią święta moc sakramentów i łaskę, Niech wzywają i wysławiają imię naszego Pana Jezusa Chrystusa, któremu chwała i panowanie przez wszystkie wieki wieków. Amen – powiedział biskup.

W murach powstającego kościoła, po raz pierwszy odprawiono dziś mszę świętą. W homilii, bp Kamiński przypomniał o najważniejszej funkcji jaką pełni świątynia.

Dzisiaj rozpoczyna się inny żywot tego miejsca. Świątynia jest miejscem, które będzie wyznaczać naszą codzienność. Tutaj jest kamień węgielny naszego życia. Tutaj głosi się Słowo Boże, tutaj korzysta się z mocy sakramentów – wyjaśniał bp Kamiński.

Parafia Matki Bożej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej 28 w Warszawie została erygowana przez arcybiskupa Henryka Hosera w 2016 roku. Budowany kościół jest obecnie w stanie surowym.

Źródło: www.radiowarszawa.com.pl /Krzysztof Jędrasik

Fotografie z uroczystości znajdują się tutaj. (dzięki uprzejmości Tygodnika Idziemy)