Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wizyta bpa Romualda Kamińskiego w ośrodku dla osób z chorobą Parkinsona

Wizyta bpa Romualda Kamińskiego w ośrodku dla osób z chorobą Parkinsona

Biskup Romuald Kamiński oraz ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia odwiedzili pacjentów Ośrodka Dziennego Pobytu dla Osób z Chorobą Parkinsona działającego przy Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer.

Podczas spotkania podopieczni ośrodka dzielili się swoimi problemami i radościami, opowiadali o tym, jak codzienne ćwiczenia wpływają na ich samopoczucie i cieszyli z bycia razem. Dyrektor SZPZLO Warszawa-Wawer Adrian Bochnia przedstawił gościom zasady funkcjonowania placówki. O pracy z pacjentami opowiadali pracownicy ośrodka.

Zebrani rozmawiali o potrzebie kontynuowania działalności placówki i jej znaczeniu w opiece nad osobami z chorobą Parkinsona. Biskup Romuald Kamiński zwrócił uwagę, że dostępność ośrodków tego rodzaju i dbałość o ludzi, którzy są w potrzebie, jest wyznacznikiem poziomu życia społeczeństwa, jego organizacji i kultury.

Ośrodek Dziennego Pobytu dla Osób z Chorobą Parkinsona działa od blisko 10 lat. Przystosowany jest do obsługi 25 pacjentów. Jak podkreślają bliscy podopiecznych ośrodka, opieka dotyczy nie tylko pacjentów, ale też ich rodzin. Podopieczni przebywają w placówce od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.   W ciągu dnia mają zapewniony ciepły posiłek, a także gorące i zimne napoje.

Ośrodek prowadzi zajęcia usprawniająco-aktywizujące w zakresie ćwiczeń rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej, wsparcia psychologicznego i neurologopedii.

Oferta ośrodka skierowana jest do osób ze zdiagnozowaną chorobę Parkinsona, mieszkających w Warszawie, nieaktywnych zawodowo oraz samodzielnych w zakresie czynności samoobsługowych i poruszania się. Pobyt w ośrodku jest bezpłatny. Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Źródło: Materiały prasowe SZPZLO Warszawa-Wawer / ach

fot. SZPZLO Warszawa-Wawer / ach

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży