Diecezja Warszawsko-Praska » Wigilia i Pasterki 2022

Wigilia i Pasterki 2022

Zapraszamy do zapoznania się z liturgiami i wydarzeniami z udziałem biskupów z diecezji warszawsko-praskiej w Wigilię oraz w Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W sobotę, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 6:45 biskup Romuald Kamiński odprawi ostatnie tegoroczne Roraty w parafii św. Hieronima w Warszawie-Starej Miłosnej. Po południu pasterz diecezji warszawsko-praskiej będzie uczestniczył w spotkaniu wigilijnym osób ubogich i samotnych, organizowanym przez diecezjalną Caritas w Jadalni św. Brata Alberta przy ulicy Grochowskiej.

W nocy, o godzinie 0:00, biskupi będą przewodniczyć Mszom Świętym pasterskim:

• biskup Romuald Kamiński odprawi Mszę Świętą w parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach
  • biskup Jacek Grzybowski będzie przewodniczył Eucharystii w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie-Pyrach.

W dniu uroczystości Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia, o godzinie 9:30 w kaplicy kurialnej będzie odprawiona Msza Święta w intencji bpa Stanisława Kędziory w piątą rocznicę śmierci.