Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wigilia Caritas osób ubogich, samotnych i seniorów. Boże Narodzenie 2022

Wigilia Caritas osób ubogich, samotnych i seniorów. Boże Narodzenie 2022

– To jest wyjątkowe u Pana Boga, że nigdy nie jest za późno – powiedział biskup Romuald Kamiński. Pasterz diecezji warszawsko-praskiej wziął udział w spotkaniu wigilijnym z osobami ubogimi, samotnymi i seniorami, organizowanym przez diecezjalną Caritas w Jadłodajni dla Ubogich im. św. Brata Alberta.

Uroczystość zgodnie z tradycją rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, podzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd.

Nawiązując do czytanego fragmentu Ewangelii biskup Romuald Kamiński podkreślał, że słowa, które dziś Pan Bóg chce nam przekazać są bardzo budujące i radosne.

Powinniśmy sobie szczególnie wziąć do serca te ostatnie słowa, które zostały wypowiedziane przez aniołów. Słowa wiarygodnie, bo ci, którzy je wypowiedzieli są blisko Boga i to nas bardzo raduje i czujemy się bardzo podniesieni na duchu. Aniołowie mówią: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania. Można by rzec, że to są dwa najważniejsze wskazania jeśli chodzi o zagospodarowywanie naszego życia. Gdy robimy sobie rozrachunek, czy to z całego dnia, czy z całego życia, to powinniśmy zadać sobie dwa pytania. Czy w moim życiu czyniłem to, co przynosi chwałę Panu Bogu oraz czy inni ludzie na różny sposób byli przeze mnie obdarowani jakimś dobrem?

Jeśli nawet nieraz tak się stanie, że o tym zapomnieliśmy, to można powiedzieć: zawsze można zacząć od nowa. To jest sprawa wyjątkowa u Pana Boga, że nigdy nie jest za późno. Choćby nam zostało niewiele czasu, to jeśli człowiek powie sobie: chcę się poprawić, nawrócić, chcę czynić dobro, to będzie zauważone przez Boga i bardzo docenione.

W spotkaniu wigilijnym uczestniczyło około 150 osób. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w okresie przedświątecznym przygotował dla osób ubogich także 1500 paczek.

W ośrodku przy ulicy Grochowskiej 111/113 funkcjonują stołówka, łaźnia, magazyn odzieży, a także ogrzewalnia.

fot. Jakub Troszyński

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży