Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wielkopostny dzień skupienia katechetów

Wielkopostny dzień skupienia katechetów

18 marca w kaplicy kurialnej przy Floriańskiej 3 odbył się wielkopostny dzień skupienia dla katechetów z diecezji warszawsko-praskiej. Konferencję rekolekcyjną wygłosił ks. Jarosław Januszewski – kapelan Aresztu Śledczego na Służewcu.

W spotkaniu uczestniczył bp Romuald Kamiński, który przewodniczył Mszy Świętej. W homilii odwołał się do hasła trwającego roku duszpasterskiego:

Zawsze jest potrzebny wysiłek, aby budować mocne fundamenty i pomagać innym w budowie tych mocnych fundamentów. Kiedy podejmujemy ten arcyważny temat “Wierzę w Święty Kościół”, pragniemy promować tę wspólnotę, dla której przyszedł Pan Jezus i który tę wspólnotę stworzył, ogarnął, a przede wszystkim uposażył niezwykle – w Słowo, sakramenty. Zawarł również wytyczne, poprzez przykład Jego ziemskiego życia, a także przykład życia tych wszystkich, którzy zdali dobrze egzamin, naśladując Jego.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej mówił, że każdemu człowiekowi bardzo potrzebne są momenty wyciszenia, ale i większego zwrócenia uwagi na relacje międzyludzkie:

Bardzo cenne są te godziny, które przeżywamy na tego rodzaju spotkaniach. Czy to tutaj, we wspólnocie nauczających i przepowiadających Słowo Boże, czy to we wspólnocie parafialnej, czy w rodzinie, kiedy fundujemy sobie bardziej sprzyjający czas do tego, aby się wyciszyć i pobyć między sobą. Wszystko to prowadzi do pewnego unormowania naszego wnętrza, do wyciszenia, do nabrania wewnętrznej energii, ale także do uspokojenia swego wnętrza po to, aby móc spokojniej i lepiej patrzeć na rzeczywistość, w której się poruszamy

W programie spotkania były także adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz czas na wymianę doświadczeń.

fot. Wojciech Zarzycki

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży