Diecezja Warszawsko-Praska » Wieczór Uwielbienia w Gliniance

Wieczór Uwielbienia w Gliniance

– Wiara daje moc działania, daje moc owocowania – powiedział biskup Romuald Kamiński podczas Wieczoru Uwielbienia w parafii św. Wawrzyńca w Gliniance. Spotkanie modlitewne odbyło się 16 czerwca 2022 roku w Boże Ciało.

Podczas Wieczoru słowo do wiernych wygłosił biskup Romuald Kamiński, pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

Wiara sprawia, że uczynki nasze mają konkretną moc, ale z tym wiąże się, że od kiedy stajemy się uczniami Pana Jezusa zostajemy posłani do podjęcia ogromnej misji wspomagania naszych bliźnich w drodze do nieba. Nie chodzi tylko o to, że mamy nauczać, ale w tym pojęciu „dajcie im jeść” zawiera się wszystko, co jest potrzebne człowiekowi w jego drodze.

Każdy ma prawo zwrócić się najpierw do chrześcijanina, do ucznia Pana Jezusa. Bo oni są w tej kolejności wspomagania na pierwszym miejscu tzn., że przez wiarę w Pana Jezusa, chrzest i sakrament bierzmowania są szczególnie dysponowani do tego, żeby ludziom pomagać, od nich najwięcej możemy się spodziewać.

W tym roku podczas Wieczoru Uwielbienia w Gliniance swoim świadectwem dzielił się aktor Michał Koterski, a śpiewem uwielbiły Boga dwa zespoły: Arka Noego i niemaGOtu. Modlitwę poprowadził ksiądz Mariusz Lech, a całe wydarzenie aktorka Dominika Chorosińska.

fot. https://www.facebook.com/parafiaglinianka