Diecezja Warszawsko-Praska » Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2021

W reżimie sanitarnym, w skromniejszej formie, o poranku w parafiach diecezji warszawsko-praskiej odbyły się Msze Święte rezurekcyjne. W Katedrze warszawsko-praskiej liturgii przewodniczył ksiądz Piotr Stępniewski, proboszcz parafii katedralnej.

Boża odpowiedź ma moc dotknąć serce każdego z nas. Obudzić w nas na nowo wiarę i nadzieję, tchnąć w nas miłość, byśmy nią żyli. Ta Boża odpowiedź uzdalnia nas do działania, zmienia nasze spojrzenie na drugiego. […] Prośmy więc dziś Boga, w dniu Zmartwychwstania Chrystusa, aby Jego odpowiedź miłości zabrzmiała w naszych sercach z całą mocą, żeby to Alleluja, które wyśpiewujemy tutaj w kościele, brzmiało w nas, dźwięczało jasnym, pełnym dźwiękiem, by odmieniało nasze myślenie, nasze życiowe plany, spojrzenie w lustro, spojrzenie wokół siebie. Bóg, który nas ukochał, Bóg, który pokłada w nas nadzieje, tego ranka na nowo budzi nas do życia i daje nam wielką obietnicę. Nawet tam, gdzie zakrólowała śmierć, On ma moc obudzić życie. Niech ta nadzieja płynąca z Bożej odpowiedzi zaowocuje uśmiechem na naszych twarzach, choćby ten uśmiech był skryty pod maseczką.

– mówił w homilii ksiądz Piotr Stępniewski.

Mszę Świętą rezurekcyjną w katedrze transmitowało SalveNET: