Diecezja Warszawsko-Praska » Synod o synodalności – materiały pomocne w spotkaniach parafialnych

Synod o synodalności – materiały pomocne w spotkaniach parafialnych

Drodzy Diecezjanie,
zamieszczamy prezentację pomocną przy organizowaniu spotkań Rady Parafialnej, Zespołów Synodalnych bądź spotkań z liderami wspólnot, które będą dotyczyć refleksji i opiniowania dokumentu roboczego 2 etapu Synodu o Synodalności.

Bardzo zależy nam, by w parafiach i wspólnotach naszej diecezji odbyły się takie spotkania, a ostatecznie, aby dzięki nim, jak najwięcej opinii, refleksji i uwag dotyczących dokumentu roboczego wpłynęło do Sekretariatu Synodu DWP ([email protected]), które potem nasz sekretariat przekaże do KEP i które znajdą się w agendzie spotkania Synodalnego w Pradze (marzec 2023). Wasz głos, opinia i refleksja nad tym, co poddziały Konferencje Episkopatów, wspólnoty i parafie na świecie jest bardzo ważna. Jak powiedział na ostatnim spotkaniu synodalnym bp Jacek Grzybowski – nie może zabraknąć głosu katolików z dużego europejskiego kraju, w którym jest bardzo wielu gorliwych kapłanów, wiele prężnie działających wspólnot, który jest dynamiczny duszpastersko i żywy wiarą.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pracę, czekamy na Wasze refleksje.

Diecezjalny Zespół Synodalny