Diecezja Warszawsko-Praska » Zapowiedź święceń prezbiteratu 2022

Zapowiedź święceń prezbiteratu 2022

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 czerwca 2022 roku, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku sześciu diakonów szóstego roku naszego diecezjalnego seminarium duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu. Udzieli ich biskup Romuald Kamiński. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalny kanał internetowy SalveNET oraz Radio Warszawa.

Przyszłymi kapłanami będą:

Dk. Radosław Chilimoniuk– 32 lata, pochodzi z parafii św. Anny w Radzyniu Podlaskim (diecezja siedlecka). Przed seminarium ukończył studia historyczne, o profilu nauczycielskim oraz udzielał się w wolontariacie w domach pomocy społecznej. Interesuje się historią, psychologią, podróżami i gotowaniem.

Dk. Mariusz Kowalski– 32 lata, pochodzi z parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy. Przed seminarium pracował jako wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Poza magisterium z teologii, uzyskał także tytuł magistra pedagogiki.

Dk. Przemysław Misior– 25 lat, pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku – Ługach, w której związany był ze wspólnotą Służby Liturgicznej. Do seminarium zgłosił się bezpośrednio po maturze. Lubi historię, podróże i spotkania z ludźmi przy dobrej kawie.

Dk. Mateusz Proczek– 26 lat, pochodzi z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. Związany ze wspólnotą ministrantów, Ruchem Światło-Życie oraz Warszawską Pielgrzymką Pieszą. Interesuje się teatrem, graniem na gitarze oraz książkami, przede wszystkim biografiami.

Dk. Kazimierz Siewko– 29 lat, z parafii św. Łucji w Warszawie-Rembertowie. Przed seminarium uzyskał tytuł inżyniera na Politechnice Warszawskiej oraz pracował przy budowie II linii metra. Lubi podróże, jazdę na rowerze, nartach, żeglowanie i chodzenie po górach.

Dk. Paweł Szmytkowski– 26 lat, pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie. Lubi literaturę fantastyczną i górskie wędrówki.  Wolny czas lubi spędzać na łonie natury i grając w gry planszowe.