Diecezja Warszawsko-Praska » Święcenia prezbiteratu 2022 – komunikat liturgiczny

Święcenia prezbiteratu 2022 – komunikat liturgiczny

W najbliższą sobotę, 4 czerwca 2022 roku, biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbitera sześciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uroczystość odbędzie się w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku o godzinie 10.

Razem z Biskupem Warszawsko-Praskim Mszę Świętą będą koncelebrować przełożeni seminarium, kanclerz kurii, rekolekcjonista, proboszczowie parafii rodzinnych diakonów, proboszczowie z parafii praktyk diakońskich oraz po jednym księdzu-gościu zaproszonym przez danego diakona.

Ze względu na ograniczoną liczę miejsc w prezbiterium Konkatedry pozostali księża uczestniczą w liturgii w stroju chórowym (komża nałożona na sutannę), na który ubierają własną białą stułę, siadając we wskazanych przez porządkowych miejscach nawy głównej.

ks. Tomasz Kalinowski
ceremoniarz diecezjlany