Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Świąteczne śniadanie Caritas

Świąteczne śniadanie Caritas

– Godność człowiek nosi w sercu. Dlatego te Święta są wielkim dziękczynieniem za to, ze Zbawiciel przywrócił nam należne miejsce i godność – mówił biskup Romuald Kamiński podczas śniadania wielkanocnego z osobami ubogimi i samotnymi. Uroczystość, tradycyjnie, zorganizowała diecezjalna Caritas w Jadłodajni dla Ubogich im. św. Brata Alberta.

Zebranym na wspólnym posiłku życzenia składał pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

Trzeba ciągle zważać, na ile to jest tylko możliwe, żeby mieć przed oczyma i w sercu to, co jest dla nas przygotowane na wieczność i starać się zrozumieć. A pomaga nam w tym Pan Jezus. W Święta Wielkanocne pokazuje nam, co dla nas uczynił, żeby stało się to . Pomógł nam odzyskać właściwe dla nas miejsce i godność. Godność nie jest związana, ani ze stanowiskiem, ani z pieniądzem. Godność człowiek nosi w sercu. Dlatego te Święta są wielkim dziękczynieniem za to, ze Zbawiciel przywrócił nam należne miejsce i godność.

– Obyśmy nasze życia zakończyli zwycięstwem.

Starajmy się tak kształtować i tak pracować z Panem Jezusem Zmartwychwstałym, abyśmy mogli życie zakończyć zwycięsko. To znaczy kiedy przyjdzie nam spotkać się z Panem Jezusem już po naszych wędrówkach ziemskich, żeby On powiedział: dziś będziesz ze mną w raju. Życzmy sobie tego. I moja prośba: pomagajmy sobie nawzajem – tak jak, kto potrafi i na ile go stać.

Caritas przygotowała także 1500 paczek na Święta dla osób ubogich.

W ośrodku przy ulicy Grochowskiej 111/113 funkcjonują stołówka, łaźnia, magazyn odzieży, a także ogrzewalnia.

fot. Jakub Troszyński

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży