Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie wielkanocne pracowników Kurii

Spotkanie wielkanocne pracowników Kurii

Pracownicy Kurii Warszawsko-Praskiej – duchowni i świeccy – zebrali się na spotkaniu świątecznym z biskupami z diecezji. Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęło błogosławienie pokarmów i dzielenie się jajkiem.

W imieniu pracowników Kurii życzenia składał ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia:

Zaczerpnijmy od Jezusa w tych dniach, jak ze źródła, tej nadziei, która nam jest potrzebna do naszego codziennego egzystowania. Niech to światło nadziei nas przenika od wewnątrz i pozwala nam usensawniać życie innych ludzi, których Pan Bóg stawia na naszej drodze. Papież Benedykt XVI miał taką myśl, że łódź Kościoła jest okrętem nadziei. Możemy bez wątpienia wejść do tej łodzi. Nasz Pan, Pan świata, jest tym, który kieruje tą łodzią i jej strzeże.

Radosnych, pełnych nadziei Świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa!

Biskup Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski, życzył radości z bycia uczniem Pana Jezusa w każdym podejmowanym zadaniu.

Bądźmy dumni i radośni – taka powinna być postawa każdego człowieka, któremu dane poznać i pokochać Pana Jezusa i Jego Ewangelię. To w zasadzie powinno nam wystarczyć. Nic piękniejszego nas nie spotka. To się sfinalizuje w pełni bliskości z Panem Jezusem na zawsze. […]

Gdziekolwiek jesteśmy, cokolwiek przychodzi nam czynić, jakiekolwiek zadania podejmujemy to wszystko ma sens. To jest niezwykłe. Nie ma większego znaczenia, w jakich czasach i okolicznościach żyjemy. Ta nasza radość i duma z poznania Pana Jezusa, który jest Zwycięzcą tylko i oddanie się na służbę Bogu i naszym braciom powinno nas zajmować. Tego zrozumienia, którym jest chrześcijaństwo Wam życzę.

Spotkanie było także okazją do złożenia sobie wzajemnie życzeń osobistych i wspólnego posiłku.

fot. Karolina Błażejczyk