Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie synodalne – warsztaty parafialne

Spotkanie synodalne – warsztaty parafialne

Drodzy Księża, Drodzy Koordynatorzy Parafialnych Zespołów Synodalnych,

Pragniemy zaprosić Was na czwarte spotkanie synodalne w tym roku duszpasterskim. Tym razem chcemy podjąć tematy: FORMOWANIE SIĘ DO SYNODALNOŚCI – PERYFERIE – MŁODZIEŻ KTÓREJ NIE MA. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku katechetycznym, dlatego tym bardziej chcemy się z Wami zobaczyć i podsumować nasza pracę i refleksje.

Tematy, które proponujemy na majowym spotkaniu dotyczą ostatniej części ankiety synodalnej i obejmują problematykę dotarcia z Ewangelią do współczesnego, szczególnie młodego, człowieka. Zatrzymamy się nad zagadnieniem dotyczącym pracy duszpasterskiej, formacji i ewangelizacji rodziców oraz dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i młodzieży przystępującej do bierzmowania. Szczególnie zapraszamy księży odpowiedzialnych za duszpasterstwo parafialne i liderów zespołów oraz grup parafialnych – wiele pomysłów może być dla Was bardzo pomocnych – zapraszamy

Przypominamy, że najbliższe spotkanie odbędzie się 27 maja 2023 roku w sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.00.

Plan spotkania:

  • 10.00 – Powitanie, modlitwa: ks. prałat Andrzej Kulikowski
  • 10.05 – Sprawozdanie z prac nad statutami Parafialnych Rad Duszpasterskich i Parafialnych Rad Ekonomicznych – bp Jacek Grzybowski
  • 10.20 – Jak pracować i jak zaangażować rodziców dzieci I komunijnych w głębsze życie religijne rodziny i Kościoła
  • 12.00 – Przerwa kawowa
  • 12.20 – Formy ewangelizacji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
  • 13.30 – Podsumowanie, modlitwa – bp Jacek Grzybowski
  • 13.45 – Gorący posiłek, zakończenie.

Nasze spotkanie ma charakter otwarty, dlatego zapraszamy całe Wasze zespoły synodalne oraz osoby chętne do podjęcia refleksji nad powyższymi tematami.

Z darem modlitwy

Diecezjalny Zespół Synodalny

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży