Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie parafialnych zespołów synodalnych

Spotkanie parafialnych zespołów synodalnych

W sobotę 26 listopada odbyło się kolejne spotkanie parafialnych zespołów Synodu o synodalności. Przebiegało pod hasłem Celebracja-Misja-Liturgia.

Zgromadzeni na terenie parafii św. o . Pio w Warszawie rozpoczęli od wspólnej modlitwy Liturgią Słowa, której przewodniczył bp Jacek Grzybowski. Kolejnym punktem był wykład o liturgii, który wygłosił członek Komisji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów przy Konferencji Episkopatu Polski – ks. dr hab. Dominik Ostrowski.

W drugiej części spotkania, bp Jacek Grzybowski omówił dokument synodalny opracowany przez episkopaty poszczególnych krajów, na etapie kontynentalnym. Na koniec odbyła się praca w grupach – rozmawiano o znaczeniu i formach liturgii w parafii.

fot. Karolina Błażejczyk