Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Młodzież formująca się w oddziałach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafiach diecezji warszawsko-praskiej świętowała oktawę Bożego Narodzenia na spotkaniu opłatkowym. Młodym towarzyszył bp Romuald Kamiński.

Pasterz diecezji życzył KSMowiczom pełnego zaufania Bogu:

Chodzi o to, żebyście dali się kształtować Panu Bogu. Gdy będziecie mieć Jezusa rzeczywiście w centrum i Jego mądrością będziecie kształtowali swoje życie, to nic was nie wyprowadzi z równowagi. Tylko tacy ludzie budują w sposób trwały i owocny rzeczywistość. Ludzie w pełni oddani Bogu, nie poprzez deklaracje, tylko autentyczne zakorzenienie w Bogu, tworzą historię i od nich zależy, czy będzie pokój na ziemi, czy świat będzie się rozwijał we właściwym kierunku z poszanowaniem Bożych praw.

Spotkanie rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa oraz odśpiewanie kolędy “Wśród nocnej ciszy”. Po złożeniu życzeń i podzieleniu opłatkiem był czas na integrację oraz wspólne kolędowanie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest wspólnotą zrzeszającą młodych w wieku od 14 do 30 lat. Jego misją jest wychowanie świadomych swojej wiary katolików gotowych służyć Kościołowi i społeczeństwu.

Więcej o wspólnocie można dowiedzieć się tutaj.

fot. Karolina Błażejczyk

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży