Diecezja Warszawsko-Praska » Słowo bp. Romualda Kamińskiego do uczestników XXXVIII Praskiej Pielgrzymki Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła

Warszawa, 11 sierpnia 2021 roku

Drodzy Pątnicy,
Uczestnicy XXXVIII Praskiej Pielgrzymki Pieszej
Pomocników Maryi Matki Kościoła,

Po raz kolejny wyruszacie na pielgrzymi szlak z warszawskiego Kamionka ku Jasnej Górze. W gorących sercach poniesiecie intencje, które zainspirowały Was, by w ten wyjątkowy sposób zamanifestować swoją wiarę, radość jej przeżywania; by doświadczyć tajemnic drogi: rekolekcji w drodze, siły wspólnoty zawiązanej dla jej przebycia, pokonywania trudów dzięki obecności Siostry i Brata w Chrystusie.

Szczególnym rysem Waszego pielgrzymowania jest miłość do Kościoła, przeżywana w duchowości maryjnej odpowiedzialność za duchowy wzrost wiary, nadziei i miłości w życiu wszystkich wierzących. W tym roku będziecie rozważać temat: Stać na straży życia. W duchu Jasnogórskich Ślubów Narodu będziecie modlić się o szacunek dla tego pierwszego i najcenniejszego z darów Bożych dla człowieka.

Proszę, byście nie zapominali o potrzebach naszego Kościoła diecezjalnego. Szczególnie kładę na serce każdemu z Was modlitwę o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, by nie zabrakło w naszych wspólnotach osób poświęconych głoszeniu Ewangelii, sprawowaniu sakramentów. Pamiętajcie także o tych, którzy już pracują na Bożej niwie, by nie zabrakło im sił i potrzebnych łask, by mogli służyć jak najowocniej i najgorliwiej.

Towarzyszę wszystkim pielgrzymom codzienną modlitwą i z serca błogosławię Wam na pątniczy trud

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski