Diecezja Warszawsko-Praska » Rozpoczęcie nowenny pompejańskiej w intencji diecezji

Rozpoczęcie nowenny pompejańskiej w intencji diecezji

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie-Tarchominie zainicjowana została 54-dniowa modlitwa nowenną pompejańską w intencji diecezji warszawsko-praskiej.

Wspólnoty działające przy parafii trwały przed Najświętszym Sakramentem na modlitwie różańcowej. O godzinie 18:00 odprawiona została uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego.

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej na początku homilii podziękował za licznie zgromadzoną wspólnotę modlitewną:

Dzień jest piękny, a to z tego powodu, że zbieramy się na modlitwie. Wiele razy w przeciągu historii świata znawcy życia duchowego dawali świadectwo, że najpiękniejszym obrazem są ludzie, którzy przychodzą na wspólną modlitwę, a to z tego względu, że wypełniamy w ten sposób pragnienie Pana Jezusa – gdzie ci gromadzą się w imię Moje, tam jestem pośród nich. Piękno naszego zgromadzenia bierze się nie z naszego piękna, tylko jesteśmy udziałowcami w tym nieskończonym pięknie, jakim jest Zbawiciel. Kiedy dzisiaj w świątyni parafii, która nosi czcigodny tytuł Matki Bożej Pięknej Miłości, rozważamy o pięknie, to oczywiście w pierwszej kolejności to pojęcie odnosimy do Pana Jezusa, bo On jest pełnią piękna, samym pięknem.

Przywołując słowa znanej pieśni religijnej, by troszczyć się najpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wtedy dodane, biskup Kamiński zwrócił uwagę na troskę o właściwe kształtowanie kolejnych pokoleń:

Ogromna praca, staranie, a nawet presja jest w nas, żeby człowiekowi, który rozpoczyna formację swojego życia, zapewnić wszystko to, co się kiedyś skończy. Niewątpliwie jest potrzebna znajomość innych języków i jazda konna i umiejętność posługiwania się takimi, czy innymi rzeczami i pewne obycie społeczne – i tutaj ktoś wyrasta na giganta. A jeśli chodzi o zrozumienie i relację do Boga, jest malutki, by nie powiedzieć – jest karzełkiem. I to zachwianie, tej równowagi, prędzej, czy później przyczyni się do upadku.

Pełna homilia:

Jutro modlitwa nowenną zostanie podjęta w Parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie-Tarchominie. Pełna lista parafii dostępna jest tutaj.

fot. Karolina Błażejczyk