Diecezja Warszawsko-Praska » Rodzina » Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie

Domowy Kościół jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie. Czerpie z bogactwa charyzmatu Oazy i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

W formacji kładzie nacisk na rozwój i wzrost duchowości małżeńskiej. Będąc bliżej siebie, ukierunkowuje małżonków na Boga, którzy będąc w głębokiej relacji ze Zbawicielem pogłębiają miłość małżeńską. Pogłębianie tych relacji wpływa również na dzieci, pomagając wychowywać je w duchu chrześcijańskim.

Spotkania w grupach 4 do 7 małżeństw, zwanych kręgami, odbywają się w duchu Bożej miłości. W czasie comiesięcznych spotkań ma miejsce czytanie Słowa Bożego, modlitwa, dzielenie się życiem, tym codziennym jak i tym duchowym. Pomiędzy spotkaniami podejmowana jest formacja w małżeństwach i rodzinach.

Elementy formacji Kościoła Domowego:

• codzienna modlitwa osobista (Namiot Spotkania),
  • regularne spotkanie ze Słowem Bożym,
  • codzienna modlitwa małżeńska,
  • codzienna modlitwa rodzinna,
  • comiesięczny dialog małżeński,
  • reguła życia (systematyczna praca nad sobą),
  • uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu,
  • uczestnictwo, przynajmniej raz w roku, w rekolekcjach formacyjnych.

Więcej na: www.wpraga.oaza.pl/dk